Rimvidas Jankauskas - Kampas | 2010 VI-VIII

 

RIMVIDO JANKAUSKO-KAMPO (1957-1993) KŪRINIŲ PARODA GALERIJOJE „KUNSTKAMERA“

 

Rimvidas Jankauskas-Kampas – išskirtinio talento, tragiško likimo tapytojas. Pasak menotyrininkės Rasos Žukienės – „ jo kūrybos laikas neilgas, bet labai ryškus ir Lietuvos tapybos kontekste beveik su niekuo nepalyginamas“. Kampas  buvo žinomas, kaip „bohemiškos“ prigimties asmenybė – „Kauno bohemos simbolis“. Tačiau savo kūryba jis „įnešė į lietuvių tapybą laisvės, drąsos ir nevaržomo gesto“. Žymiausi darbai ir motyvai – sinagogos, juodos saulės, Ventės rago, liepto, kranto ir kt. – atspindi savitą Kampo stilių ir jo asmenybės įvairiapusiškumą.

Pristatomą parodą papildo Rimvido Jankausko–Kampo kūrybos albumas, kuriame pateikiamas jo kūrybos kelias nuo ankstyvųjų iki paskutiniųjų darbų. Albumas papildytas menotyrininkės Rasos Žukienės Kampo kūrybos apžvalga ir įvertinimu, draugų prisiminimais, nuotraukomis, sukurtų kūrinių sąrašu. Reprodukuojama apie šimtas geriausių Kampo darbų.

 


Išskirtinio talento, tragiško likimo tapytojo Rimvido Jankausko–Kampo (1957 – 1993) kūrybos albumas, kuriame pristatomas jo kūrybos kelias nuo ankstyvųjų iki paskutiniųjų darbų. Albumas papildytas menotyrininkės Rasos Žukienės Kampo kūrybos apžvalga ir įvertinimu, draugų prisiminimais, nuotraukomis, sukurtų kūrinių sąrašu. Reprodukuojama apie šimtas geriausių Kampo darbų.

 

http://www.menorinka.lt/page/book/10